Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap

 

Şişli Masöz Bayan Önerileri

  • Listelenen: 17 Temmuz 2017 13:37
  • Bitiş tarihi: Bu ilanın süresi sona erdi

Tanıtım:

İstanbul Avrupa Yakası Şişli İlçesinde Tavsiye Edilen Masöz Bayan

İlçe: Şişli

Posta Kodu: 34381

Sağlık İçin Masajın Önemi

Boyun tutulması özellikle yaz aylarında sık sık karşılaşılan bir boyun rahatsızlığıdır. Bu rahatsızlıklar ise yapılacak bazı hareketler ile son bulabilir. Yoğun iş temposunda yaşanılan bazı durumlarda kişiler sağlığına dikkat etmeye biliyor. Bunların neticesinde ise farklı farklı rahatsızlıklar meydana gelebiliyor. Boyun tutulması da bu rahatsızlıkların arasında yer almaktadır. Bazı durumlarda boyun tutulması masajları ile kişi bu tutulmayı büyük ölçüde bitirebilir. Kişinin hareketlerini büyük ölçüde kısıtlayan bu rahatsızlık zaman içinde kendiliğinde geçecektir. Fakat yapılan bazı durumlarda bu süreç kısalabilir ve süreçte yaşanan ağrılar daha bir azalacaktır. Bu tip aksilikler üstelik düğün bayram gibi özel günlerde yaşandığı zaman daha bir sinir bozucu hal almaktadır. Eğer sağlığınıza kavuşmak ve bir an önce hareket edebilmek için çabuk olmanız gerekiyorsa öncelikle bir doktora gözükmenizi tavsiye edebiliriz.

Boyun Tutulması Neden Yaşanır

Boyun tutulmasının yaşanmasında birçok neden ve durum vardır. Açık iki pencere arasında kalmak, terliyken ani hareketler yapmak, yanlış yastıkla uyumak, ısınmadan spor yapmak ve boyun hareketleri yapmak ya da bilgisayar başında fazla zaman geçirmek boyun tutulmalarına neden olmaktadır. Bu gibi durumlarda boyun tutulması masajları yaparak kişi boyun kaslarını gevşetebilir. Masajları yaparken birinden yardım alınması gerekebilir. Kişinin hareketleri kısıtlandığı için bir başkası bu masajları kişiye uygulaması daha doğru bir hareket olacaktır. Çünkü kişi kendi kendine masaj yaparken daha da büyük ağrılara neden olabilir.

Boyun Masajını Nasıl Yapmak Gerekir?

Boyun masajı doğru bir şekilde yapılırsa boyun tutulmaları büyük ölçüde geçecektir. Yalnız tutulmaların geçmesi için birkaç günün geçmesi gerekir. Boyun masajları tutulma sürecini kısaltır ve ağrının şiddetini büyük ölçüde azaltacaktır. Boyun tutulması masajları yapılmadan önce kişi bir banyo yaparak kasların yumuşamasına yardımcı olabilir. Daha sonra ise bir başkasından yardım alarak masajların yapılması gerekir. Kas gevşetici kremler ile ufak ufak dairesel hareketler ile boyun bölgesine masaj yapılabilir. Fakat masaj yapan kişinin son derecede dikkatli olması gerekir. Oldukça nazik ve yumuşak hareketler ile sadece kremi iyi yedirmek amaçlı masajlar yapılmalıdır.

1109 total views, 2 today

  

Listing ID: 446596c916ad4029

Report problem

Processing your request, Please wait....

Bir yorum yazın

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.