Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap

 

Avcılar Bilindik Masaj Salonları

  • Listelenen: 12 Mart 2017 21:23
  • Bitiş tarihi: Bu ilanın süresi sona erdi

Tanıtım:

Avcılar Bilindik Masaj Salonları

Yetkili: Avcılar masaj salonu

Telefon: 0538 208 58 79

İlçe: Avcılar Posta kodu: 34315

İnsanlıkla birlikte başlayan bir şifa sanatıdır masaj ve inanılmaz egzotik bir yönü de vardır. Hiç bir ilaç kullanmadan sadece dokunmatik bir enerji ile elde edilen rahatlama tarif edilemez bir keyiftir. Geleneksel masaj türleri ve modern masaj yöntemleri toplamda 80’den fazla olsa da bilindik masaj salonu içerisinde en fazla 10 masaj türü ile karşılaşırsınız.

İnsanlara elleriyle yardım etmeye çalışan masaj terapistleri, yüzlerce farklı yöntem arasından seçim yapmaktadırlar ve bu yolların birçoğu, genellikle düşünüldüğünde aslında masaj değildir. Bu manüel terapilerin çoğuna bilim onay vermez. Birçoğu şüpheli ve belirsizken diğerleri oldukça tanıdık ve kanıtlanmıştır. Bazıları bazı şeyler için etkili olabilir, ancak hizmet alıcılar tekniklerin bu karışıklığın genel yararlılığını bilmek zorundadır.

Masaj Terapisti ve Masöz Arasındaki Ayrım

Dünyada bilim geliştikçe insan vücudunun kimyası da çözülüyor ve masaj konusunda da ciddi araştırmalar sağlık için faydalı olduğunu kanıtlıyor. Normal bir masaj eğitimi 1,5 yıl sürerken dünyadaki en uzun masaj terapisi eğitim programı 3 yıl süren Kolombiya ve Kanada gibi ülkeler bile var. Bu eğitim düzeyine sahip bir masaj terapisti, kesinlikle masaj tedavisi isteyip istemediğini öğrenmesi gereken türdür.

Ne yazık ki, böyle uzman masaj terapistleri oldukça az sayıdadır. Çoğu masaj yapan kişi ya hiç eğitim almamış, ya kötü eğitilmiş ya da bir sertifika almaya hak kazanamamıştır. Çoğu, masaj salonu, turistik tesisler, kaplıca ya da yolcu gemilerinde çalışıyor. Kaba ve sığ, sakin bir saatlik dokunuştan başka terapötik değere sahip olmayan tedaviler yapıyorlar.

Bu terapistlerin çoğu cesur ve karşılaştırmalı olarak eğitim eksikliğine rağmen kendilerini yarı profesyonel meslek sahibi olarak görüyorlar. Aslında onları “terapist” olarak adlandırmak uygun değildir ve bazı yerlerde bu tanımı kullanmak yasadışıdır, vücut çalışanı ya da masöz gibi terimleri kullanmak zorundadırlar.

Listing ID: 20258c590d4085b9

Report problem

Processing your request, Please wait....

Bir yorum yazın

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.